Na zámkovú dlažbu pekne od podlahy! Aká je tá najspoľahlivejšia?

« späť
Blog » Na zámkovú dlažbu pekne od podlahy! Aká je tá najspoľahlivejšia?

Časy, kedy sme sa po zámkových dlažbách prechádzali so zmrzlinou v ruke len po námestiach či len väčších priestranstvách, sú dávno preč. Ľuďom sa jednoducho zapáčilo vytvárať rôzne betónové dlažby farebných kombinácií priamo vo svojom dvore. Preto sme sa vám aj my rozhodli poradiť výber spoľahlivej a peknej dlažby.

Na zámkovú dlažbu pekne od podlahy! Aká je tá najspoľahlivejšia? – ilustračný obrázok

Univerzálna aj efektívna zároveň

Akékoľvek spevnené plochy v záhrade zaujmú na prvý pohľad a samozrejme aj tie vydláždené. Prečo si však našla do záhrad cestu práve dlažba, ktorá bola pôvodne určená na verejné priestranstvá? No jednoducho pre jej praktickosť, takmer žiadnu údržbu, hygienickú nezávadnosť, zladenie so stavbami a tiež vzhľad. V neposlednom rade preto, že sa ju dá v prípade potreby rozobrať a zas potom poľahky položiť späť. Obstarávacie náklady tejto dlažby sú okrem toho omnoho nižšie ako iné prírodné materiály. Tak prečo nie? Zámkovou dlažbou sa tak okrem parkovísk v mestách, pred obchodnými domami, priemyselnými a skladovacími komplexmi, dajú veľmi pekne spevniť aj príjazdové komunikácie, automobilové státia, terasy, záhradné chodníky a cestičky, okolie jazierok i bazénov, podklady pergol či altánkov.

Zvládnete to aj sami, no radám sa nevyhýbajte

Pri dnešnom bohatom sortimente vonkajších dlažieb si ich je možné vyberať podľa farby, tvaru, ale aj účelu. S ich výstavbou si dokonca viete poradiť aj svojpomocne. K perfektne vydláždenej ploche vás dovedú tipy a návody v tomto článku. My zo Slosmatu sme tu skôr od toho, aby sme vám poradili výber kvalitnej dlažby a čo všetko si je dobré pamätať ešte pred samotným položením dlažby. Tak poďme nato!

Extrémne rovná a pevná spodná vrstva

Spevnené plochy a záhradná architektúra sú jednou z posledných, no nemalých investícií do vášho bývania. Aj preto pred vlastnou realizáciou pokládky musíte mať jasno o tvare, farebnom prevedení a, samozrejme, povrchu zámkovej dlažby. Skúste si vami vybranú dlažbu poriadne predstaviť na potrebnej ploche. Sedí/nesedí? Neskôr si ukážeme, ako si to dokonca sami viete načrtnúť elektronicky, nielen vo vašej hlave. Vráťme sa ale ešte ku tým základom. Pre vlastnú realizáciu je z vašej strany potrebné zabezpečiť zameranie dláždenej plochy, zabezpečiť zemné a výkopové práce, vybudovanie podkladovej vrstvy a až tak nasleduje položenie dlažby. Zopakujeme to ešte raz. To, čo je pod dlažbou, je často omnoho dôležitejšie, ako samotná dlažba. Aspoň čo sa týka pevnosti plochy smerom do budúcna.

Spoľahlivá a časom overená značka? Jednoznačne Semmelrock!

Aj napriek tomu, že spodná vrstva je alfou a omegou toho, či budete musieť svoju plochu opravovať často, alebo len zriedkavo, je dôležitý samotný výber dlažby. Trh dnes „vypľúva“ celú radu dlažieb. Niektoré sú pevnejšie, iné zas praktickejšie, krajšie. Pekné stvárnenie spevnených plôch potrebuje dobrý koncept a kompetentných partnerov pre realizáciu. Či plánujete kompletnú rekonštrukciu, alebo len malé úpravy okolia vášho domu, spoľahnite sa na dlažby značky Semmelrock. Prečo? Pretože spoločnosť sa spolieha na inovácie, ktoré robia z ich materiálov rozdielové oproti konkurencii. Tak napríklad inovatívna technológia Semmelrock Premium Protect umožňuje optimálnu ochranu povrchu pred silným znečistením a pre ľahkú údržbu. Systém Einstein bol zas vyvinutý s cieľom odolať najvyšším zaťaženiam a posunom v horizontálnom a vo vertikálnom smere. Dlažby všeobecne ponúkajú spojenie tradičného vzhľadu s výhodami modernej dlažby, vysokú zaťažiteľnosť a zabezpečenie proti posunu. Sú kombináciou krásy a prirodzenosti pri zachovaní vzhľadu prírodného kameňa. Aj vďaka tomu je spoločnosť Semmelrock popredným poskytovateľom vysokohodnotných spevnených plôch v krajinách strednej a východnej Európy.

Dláždite pomocou mobilu

Aby toho nebolo málo, so spoločnosťou Semmelrock si môžete už dopredu pripraviť svoj vlastný návrh záhrady či terasy prostredníctvom mobilnej aplikácie Garden Visions. V priehľadom Showroome si okrem toho viete pozrieť ukážky najkrajšie stvárnených terás i záhrad. Inšpiráciu a tipy pre pekné stvárnenie samotného priestoru hľadajte zas TU. Na záver už len pamätajte, že pokiaľ nebude podklad upravený tak, aby sa nevymýval a neprepadal, nepomôže vám ani tá najkvalitnejšia dlažba. Ak sa však budete držať správneho pracovného postupu, pričom zvolíte dlažbu typu Semmerlock, váš chodník či terasa bude viac než len kvalitná či pekná. Navštívte stavebniny Slosmat a bez tej správnej dlažby už neodídete.

Zdroj: semmelrock.sk, ceskestavby.cz, ireceptar.cz


Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana

Cestárska ulica 12, 010 01, Žilina, Slovenská republika
tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24
gsm: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 191642
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie