Rýchla montáž so šetrením nákladov. Použitie betónových tvárnic je naozaj efektívne

« späť
Blog » Rýchla montáž so šetrením nákladov. Použitie betónových tvárnic je naozaj efektívne

Steny suterénov, sokle, šachty, bazény, oporné múry, oplotenia, základy. Idete niečo z toho toto leto stavať? Tak to by ste mali mať čo najviac informácií o základnom stavebnom kameni, teda o debniacich tvárniciach, bez ktorých sa tieto stavby nezaobídu.

Rýchla montáž so šetrením nákladov. Použitie betónových tvárnic je naozaj efektívne – obrázok

Šalovacie tvárnice využívali už starí Rimania!

K tvarovaniu betónu je nutné debnenie, ktoré sa musí po jeho vytvrdnutí odstrániť alebo ako práve v tomto prípade sa v konštrukcii „stratiť“. Presnejšie povedané – zostať jej trvalou súčasťou. Hoci hovoríme o modernom spôsobe stavania, šikovný princíp bol bežne využívaný v severnej časti Európy už asi pred 1600 rokmi. Jeho použitím sa v dobách minulých šetril predovšetkým čas. Inak by bolo potrebné zložito budovať drevené debnenie, čo bolo v minulosti pomerne náročné. S využitím debniacich tvárnic sa okrem toho výrazne šetrí materiál, preto sa aj v súčasnosti využíva pomerne často.

Debniace tvárnice tiež môžu prenášať časť zaťaženia konštrukcie, alebo len betónový či železobetónový prvok ohraničovať, prípadne v ňom vytvárať dutiny a tým znižovať celkovú hmotnosť konštrukcie. Keďže odpadá nutnosť montáže debnenia, dochádza k výraznej úspore betónu. Debniace betónové tvárnice sa na seba kladú na sucho a v prípade potreby sa spevňujú oceľovou výstužou.

Naozaj všestranné využitie

Betónové tvarovky môžete použiť pre nosné konštrukcie (základy, základové steny, oporné steny, nosné steny), tak i pre konštrukcie „nenosné“, ako sú ploty a deliace steny. Pri takých základoch domu sa napríklad spotrebuje najviac betónu. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob budovania základových pásov je práve pomocou prefabrikovaných betónových debniacich tvárnic. Takýto systém ďalej využijete aj pri budovaní nádrží, bazénov, pivníc a ďalších dôležitých konštrukcií.

Určitú nevýhodu tohto typu debnenia predstavuje malý priepust vodných pár a dlhšia doba potrebná k vysychaniu stavby. Poďme radšej k plusom, tých je omnoho viac.
Stratené debnenie je cenené hlavne kvôli tomu, že na jeho výrobu sa používa tradičný materiál, ktorý je ekologicky šetrný a energeticky nenáročný. Betónové tvárnice majú vysokú pevnosť, trvanlivosť (mrazuvzdornosť), dobrú priľnavosť omietky, výborné akustické vlastnosti a pri dobre navrhnutej skladbe výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Je ich tiež možné poľahky upravovať sekaním, frézovaním alebo vŕtaním.

Mnoho významných objektov z tvárnic Stadreko

Všetky vyššie spomenuté výhody sú základom debniacich tvárnic spoločnosti Stadreko, na ktoré sa spoliehame aj u nás v Slosmate. Firma sa zaoberá výrobou zámkovej dlažby, komínových systémov, stropných systémov, debniacich tvárnic a mnohých iných výrobkov z betónu. Značka sa od roku 1991 vypracovala do pozície, kedy okrem výroby kvalitných betónových materiálov trvalo prispieva k ekonomickému blahobytu a k sociálnej súdržnosti spoločnosti v súzvuku s našou prírodou a životným prostredím.

Stadreko vyrába debniace tvárnice v prevedení pero-drážka s výškou tvárnice 250 mm a tzv. tvárnice H s výškou 250 mm. Systém týchto betónových tvárnic vám prináša rýchlu a pomerne jednoduchú výstavbu, ktorá je presná, úsporná a s vysokou pevnosťou. Výstavba strateného debnenia z tvaroviek je natoľko jednoduchá, že je možné pustiť sa do stavby základov domu či garáže svojpomocne. Prefabrikované dielce do seba zapadajú, nie je teda vôbec náročné dodržať predpísaný postup.

Či už sa pustíte do stavby domu, stavby pivnice, oporných múrov, stavby bazéna alebo plotov rôznych veľkostí, betónové tvárnice Stadreko sa môžu stať vašim skvelým pomocníkom.

Zdroj: stadreko.sk, peknebydleni.cz, diton.cz, imaterialy.du­mabyt.cz


Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana

Cestárska ulica 12, 010 01, Žilina, Slovenská republika
tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24
gsm: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 191647
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie