S tehlami Heluz dodatočnú izoláciu nepotrebujete

« späť
Blog » S tehlami Heluz dodatočnú izoláciu nepotrebujete

Začínate na jar stavať dom? Po dlhom zvažovaní ste už aj uprednostnili tehlu, no chrobák z hlavy nezmizol, že? Kameň úrazu nastal pri výbere konkrétneho výrobcu tehly. Niet divu. Trh ponúka viacero kvalitných značiek. My odporúčame značku Heluz. Máme na to pádne dôvody!

S tehlami Heluz dodatočnú izoláciu nepotrebujete – ilustračný obrázok

Tradičná tehla, tradičná kvalita

Prečo ste sa rozhodli práve pre tehlu? No jednoducho preto, že ide o časom overený materiál, ktorý má výhodu hlavne v skvelej tepelnoizolačnej hodnote. Tie najnovšie dokonca zaručujú výbornú paropriepustnosť, čo je pri murive obrovská výhoda. Tehla udržuje optimálnu mikroklímu a bez problémov by mala zvládnuť aj kolísanie vlhkosti vzduchu.

Nie menej dôležitou samozrejmosťou je nehorľavosť a vysoká požiarna odolnosť, pričom tehla neobsahuje žiadne chemické prísady, vypaľuje sa pri vysokých teplotách a veľmi dobre tak odoláva teplotným výkyvom. Materiál ako taký je nenasiakavý na vlhkosť, veľmi dobre tlmí zvuk a dobre zvolené murivo vydrží aj na viacpodlažných budovách. Otázkou už len ostáva, ktoré sú tie „dobre zvolené“ tehly?

Heluz nie je žiadna Haluz!

Dnes už ale nie je tehla ako tehla. Z klasickej plnej maloformátovej tehly sa vyvinuli mohutné dierované tepelnoizolačné bloky. Z bežnej technológie murovania na hrubú vápenno-cementovú maltu sa prešlo na špeciálne tenkovrstvové malty. Takéto nové technológie murovania a nové tehlové výrobky s najvyššími tepelnoizolačnými a pevnostnými parametrami v plnej paráde predstavujú aj systémy značky Heluz.

S tradičným českým výrobcom si už tisíce ľudí od roku 1876 vybudovali nový domov. V súčasnosti sa spoločnosť Heluz radí medzi troch najväčších výrobcov murovacích systémov na trhu. V septembri 2015 značka okrem toho získala významnú certifikáciu EPD na všetky tehlové produkty vo všetkých výrobných závodoch!

Heluz Family dva v jednom

Keď si pre svoj dom vyberiete tenšie tehly, budete ich pravdepodobne musieť zatepliť. Ak sa tak rozhodnete a nebudete mať pre zateplenie vopred vykonaný odborný výpočet, ktorý napríklad rieši akú hrúbku izolácie zvoliť, aby nedochádzalo ku kondenzácii vlhkosti v murive, môžu vzniknúť problémy. Môže sa stať, že množstvo skondenzovanej vodnej pary počas zimy bude natoľko veľké, že sa nestihne cez leto odpariť. Potom dôjde ku kumulácii vlhkosti a murivo bude každým rokom vlhkejšie a vlhkejšie, až dôjde k plesniam a iným poruchám.

S tehlami Heluz na takéto neduhy ani nepomyslíte! Tepelné izolačné vlastnosti, ktoré domy postavené z týchto tehál majú, sú viac než len dostatočné. Predovšetkým tehla Heluz Family 2in1 sa postará o priam dokonalú tepelnú akumuláciu. V jej vnútre sa totiž nachádzajú integrované guľôčky polystyrénu, ktoré nemajú žiaden vplyv na dôležitú paropriepustnosť, no starajú sa „len“ o komfortnú izoláciu.

Vybrať si už nie je také náročné, že?

Pamätajte, že znížením počtu technologických krokov sa výrazne urýchli výstavba a obmedzí riziko konštrukčných chýb. Steny sa jednoducho vymurujú a už nebudú potrebovať žiadnu dodatočnú tepelnú izoláciu! Jednovrstvové murivo vám okrem toho zabezpečí vysoký tepelný odpor, stabilitu, požiarnu odolnosť a umožní jednoduché riešenie ďalších stavebných detailov. U tehly Heluz Family 2in1 vstupujú do hry aj pevnostné parametre. Štandardom na trhu je pevnosť v tlaku 8 MPa, pričom pevnosť tehál tohto radu dosahuje hodnoty 8 až 10 MPa.

Nielen tento druh tehál, ale celý systém Heluz je skladačka, ktorá vyrieši kompletnú hrubú stavbu. Keramické stropné panely, roletové a žalúziové preklady, komíny a samozrejme rôzne typy tehál, to všetko do seba zapadne ako kocky lega. Dokonalé previazanie prvkov zabezpečí jednoduchú, rýchlu, odolnú a dobre izolovanú stavbu. Váš dom bude nakoniec perfektne zaizolovaný a pôsobiť bude ako z jedného kusu. Kto by nechcel takýto dom? So Slosmatom máte kompletný sortiment tehál značky Heluz vždy poruke.

Zdroj: heluz.sk, ceskestavby.cz, stavbadomu.net, azbyvanie.sk


Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana

Cestárska ulica 12, 010 01, Žilina, Slovenská republika
tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24
gsm: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 191641
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie