Šetrná, rýchla aj univerzálna hydroizolácia. Spoznajte prelomovú novinku

« späť
Blog » Šetrná, rýchla aj univerzálna hydroizolácia. Spoznajte prelomovú novinku

Veľa domov má problém s plesňou alebo s presakovaním vody do pivníc či iných miestností v suteréne. Je to predovšetkým z dôvodu, že bola podcenená hydroizolácia už pri samotnej výstavbe. Kvalitná hydroizolácia spodnej stavby je jediný spoľahlivý spôsob, ako zabrániť vlhnutiu muriva aj šíreniu plesní. Nejde však len o izolovanie základov. Aj preto budete iste potrebovať niečo univerzálne.

Šetrná, rýchla aj univerzálna hydroizolácia. Spoznajte prelomovú novinku – ilustračný obrázok

Hydroizoláciou nielen ochránite, ale aj ušetríte

Dlhodobo funkčné riešenie hydroizolácie spodnej stavby je dôležitým predpokladom pre bezproblémové fungovanie každého objektu. Ak hydroizolačné opatrenia neplnia svoju funkciu, dochádza k šíreniu vlhkosti, či už v kvapalnej alebo plynnej forme, obalovými konštrukciami až do interiéru. Z technického hľadiska je v takomto prípade najväčší problém strata požadovaných vlastností všetkých dotknutých konštrukcií. Najčastejšie sa jedná o nežiaducu zmenu mechanických a tepelno-vlhkostných parametrov.

Hydroizolácia zaistí vašej budúcej stavbe potrebnú ochranu proti vlhkosti a vode, pričom jej výrazne zvýšite technický stav aj celkovú hodnotu. Do budúcna ušetrí výrazné financie za opravy vnútorných pivničných priestorov či poničených fasád. Na Slovensku treba s vlhkosťou rátať vždy, preto sa kvalitná hydroizolácia spodnej stavby naozaj žiada a hlavne, vyplatí sa.

Inovácia vo veľmi dôležitom detaile

Pokiaľ chcete žiť komfortne, čo aj určite chcete, musíte, samozrejme, chrániť váš dom už od základov. Ak sa túžite vyhnúť vlhkosti a zatekaniu, je potrebné použiť hydroizoláciu na základy, ako spomíname vyššie. Dostatočnú izoláciu si však nežiadajú len základy. Myslieť totiž treba aj na fasádu, strechu, podlahu, balkón, strop, stenu, odkvapy, komíny či ploty. Každá z týchto konštrukcií je svojim spôsobom špecifická. Na to iste treba viacero druhov izolácií či rôznych prímesí. Netreba!

Na výslnie sa dostala absolútna svetová novinka v podobe Botament RD1 Universal. Ide o celosvetovo vôbec prvú multifunkčnú reaktívnu hydroizoláciu, ktorá pozostáva z jedinej zložky! To je práve ten „detail“, na ktorý narážame.

Botament. Izolácia, ktorú zvládne každý

Jednozložková hydroizolácia Botament RD1 Universal je spoľahlivým riešením s veľmi jednoduchou aplikáciou tak na veľké projekty, ako aj drobné opravy, nové stavby či renovácie. Je to dokonca ideálny izolačný systém aj pre domácich majstrov a kutilov, ktorí ho využijú pri drobných kutilských prácach.

Hydroizolácia je pripravená na okamžité použitie, nemusíte ju miešať ani používať penetračný náter. Má vynikajúcu priľnavosť na rôznych povrchoch ako betón, omietka, murivo, pôvodná izolačná vrstva, plast, kov či plech. Jej nanášanie je možné štetcom, valčekom, stierkou aj nástrekom. Nanesená hydroizolačná vrstva môže zostať ako finálna vrstva, ale môže sa tiež premaľovať, omietnuť alebo obložiť obkladom a dlažbou (už po 24 hodinách od aplikovania). Vysoká flexibilita a obsah armovacích vlákien zaisťujú spoľahlivé premostenia trhlín v podklade. Je odolná proti UV žiareniu a náročným klimatickým podmienkam. Vďaka tomu je vhodná aj pre vytvorenie hydroizolačného systému na rôznych typoch strešných krytín a žľaboch. Asfaltové izolačné vrstvy a zdĺhavé miešania sú minulosťou! Na stavbe pritom nepotrebujete žiadnu elektrinu, ušetríte veľa času a môžete rovno izolovať. Konštrukcia je s touto izoláciou vždy dokonale zaizolovaná a riziko prípadného vápenného výkvetu pôsobením zemnej vlhkosti maximálne potlačené.

Výhod s touto prelomovou hydroizoláciou je naozaj ako húb po daždi. Od suterénu a izolácie pod potery cez fixáciu ochranných a izolačných dosiek môže byť práve Hydroizolácia RD 1 Universal tou správnou voľbou, ktorú vám vrelo odporučíme aj v našich stavebninách.

Zdroj: botament.com, jakbydlime.cz, izolace.cz, onlinestavba.sk


Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana

Cestárska ulica 12, 010 01, Žilina, Slovenská republika
tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24
gsm: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 191648
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie