Viac než len bezpečnosť? Určite komín značky Schiedel

« späť
Blog » Viac než len bezpečnosť? Určite komín značky Schiedel

Komín. Súčasť domu, ktorú si pri pohľade naň nikto nevšíma. Keď dnes stretnete kominára, viac ako na komín určite myslíte na svoje gombíky a prinesené šťastie. Na komín by sa ale malo pozerať ako na jednu z najdôležitejších súčastí objektu domu a v nijakom prípade by ho nemal nikto podceňovať už pri jeho návrhu a následnej výstavbe.

Viac než len bezpečnosť? Určite komín značky Schiedel – ilustračný obrázok

Čo iné, keď nie spoľahlivosť?

Keď staviate dom a ste pred konštrukciou komína, zaujímať by vás iste mal druh pripojeného spotrebiča, výška komínového telesa či jeho samotné prevedenie. Tiež treba myslieť na to, že pri vyhorení sadzí v komínovej vložke vznikajú teploty 1 000 °C až 1 300 °C, ktoré nekvalitný komín s najväčšou pravdepodobnosťou poškodí. Navyše, v tom najhoršom prípade môže dôjsť k požiaru. Myslieť teda treba najviac na bezpečnosť. A to teraz nemáme na mysli len prázdnu formulku, ktorá miestami pôsobí ako klišé. Najpravdepodob­nejšie je, že k požiaru v domácnosti dôjde práve „vďaka“ komínu. Tú pravdepodobnosť preto treba znížiť na minimum.

Pár rád pre „nehorľavý“ komín

Nie kominárom, ale stavebníkom komínov odporúčame, aby materiál, z ktorého sú vyrobené tvarovky komínového systému, zodpovedal materiálu použitému pri murovaní budovy. Nemenej dôležité je tiež zakladanie komína. Prvú komínovú tvárnicu treba postaviť na vybetónovaný sokel, ktorý musí byť tak vysoký, aby tvárnica začínala nad úrovňou budúcej podlahy vrátane podlahovej krytiny. Opačne ide o chybu. A pozor. V žiadnom prípade nesmiete vykonať prechod stropom bez tvárnic. Iba s vložkou sa jedná o natoľko fatálnu chybu, že takýto komín nesmie byť pustený do prevádzky. Okrem požiarnych rizík je totiž nefunkčné aj zadné odvetranie.

Pamätať treba tiež na vlhkosť, ktorá po konštrukciu môže komínom zatekať do interiéru. Zásadné je dôkladné odizolovanie prechodu komína strechou. Ten musíte dôsledne utesniť a zvonku komín oplechovať. Až potom osadiť okolo komína strešnú krytinu.

Európske číslo 1

Rady vyššie sú ale „len“ základom, bez ktorých sa váš bezpečný komín nezaobíde. Dnes sa už však hľadí na omnoho viac faktorov. Vo všetkom sa kritéria neustále zvyšujú, komín nie je výnimkou. Preto v 21. storočí musí byť taký, ktorý vždy prinesie istotu, no zároveň pohodu, úsporu bez častých nákladov na opravu, ale aj ohľad na životné prostredie. Existujú vôbec takéto všestranné komíny? Existujú!

Našťastie sú na našom trhu univerzálne komínové systémy s vysokou životnosťou, ktoré zabezpečia dlhodobo bezpečný a spoľahlivý odvod či rozptyl spalín bez nutnosti hľadania kompromisu pri výbere alebo výmene spotrebiča. Keď ste ešte nepočuli o značke Schiedel, čím skôr sa s ňou zoznámte. Ide neodškriepiteľne o lídra v komínových systémoch pre odvod spalín.

Schiedel. Efektívne aj inovatívne riešenie

Spoločnosť, ktorá je na trhu už vyše 70 rokov, ponúka aj energeticky najefektívnejšie riešenia pre vykurovanie a integrované vetracie systémy široko ďaleko. Ale vráťme sa späť ku komínom. S produkčnými závodmi a zastúpeniami v 19 krajinách Európy totiž Schiedel ponúka svojim zákazníkom bezpečnosť, nezávislosť a istotu tepelnej pohody s komínovými systémami na tej najvyššej úrovni.

Ťažisko výroby leží tradične vo výrobe murovaných komínových systémov a predovšetkým týmito produktmi je firma na trhu známa. Nerezové komíny však nie sú doménou iba komerčných stavieb, pretože veľkú obľubu si získali aj medzi zákazníkmi z radov staviteľov rodinných domov. Okrem nízkej hmotnosti a veľmi rýchlej montáži tiež predstavujú zaujímavé dizajnové spestrenie celej fasády.

Všetky systémy Schiedel okrem iného zaručujú bezpečný a spoľahlivý odvod spalín od pripojených spotrebičov nad strechu budovy, do voľného ovzdušia, a to za všetkých prevádzkových podmienok. Jednotlivé prvky stavebnicových komínových systémov Schiedel samozrejme vykazujú normatívne stanovenú protipožiarnu odolnosť. Stavebníkov, ktorí sa púšťajú do výstavby domu svojpomocne, iste poteší, že chyby pri montáži sú takmer nulové a že sa komínové systémy dodávajú vrátane malty i tmelov.

Nezabúdajte na záruku

Bezpečný komín je ten, ktorý je správne navrhnutý, správne postavený a svedomito udržiavaný. Ak sa obrátite na spoľahlivého dodávateľa, tak vám poradí s výberom i návrhom komína a mal by vám odporučiť aj spoľahlivú realizačnú firmu. Vy už odpoveď viete, akú značku vám poradíme u nás v Slosmate.

Na záver snáď už len to, že každoročne vzniká niekoľko stoviek požiarov práve od komína a preto je dôležité vybrať práve spoľahlivého dodávateľa. Medzi najdôležitejšie kritérií sa bez pochýb radí záruka. Niektoré spoločnosti sa snažia v zákazníkoch vyvolať dojem solídneho partnera, pričom na trhu pôsobia 3–4 roky. Kde ale takáto spoločnosť vzala odvahu na to, ponúkať svojim zákazníkom mnohokrát aj doživotnú záruku? Na to si jednoducho treba dať pozor. Stavebniny Slosmat aj z tohto uhla pohľadu odporúčajú práve Schiedel, ktorá ponúka triezvu, no 100 % spoľahlivú 30 ročnú záruku. Nepodľahnite teda zavádzajúcim reklamám, premýšľajte dopredu a neriskujte zničenie svojho majetku či dokonca ujmu na zdraví.

Zdroj: schiedel.com, ceskestavby.cz, svepomoci.cz, mojdom.zoznam.sk


Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana
Súvisiace položky: 1 - 5 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 4 Ďalšia strana Posledná strana

Cestárska ulica 12, 010 01, Žilina, Slovenská republika
tel.: +421 / 41 / 564 07 21, 22, fax: +421 / 41 / 564 07 23, 24
gsm: +421 / 911 628 018, +421 / 903 528 997
nájdete nás aj na facebooku
počet prístupov od 29.03.2006: 191638
Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.
S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookies. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Ďalšie informácie